Elektrostymulacja

O ZABIEGU
 

Od wielu lat medycyna jest świadoma wartości terapeutycznych, jakie niesie ze sobą stymulacja mięśni w odbudowie ich normalnej pracy po kontuzjach i chorobach. Elektryczna stymulacja mięśni ( EMS) została uznana za bardzo efektywny sposób w ujędrnianiu tkanki i przywracaniu normalnego wyglądu sylwetki. Prąd Faradaya jest używany obecnie na całym świecie w szpitalach, klinikach, przychodniach, gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych jak również w klubach sportowych. 
 

Działanie wyszczuplająco - ujędrniające
 

Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych metod walki z nadwagą i skuteczny sposób modelowania sylwetki. Żadna inna metoda nie przyczynia się tak szybko i efektywnie do utraty kilogramów i redukcji obwodów ciała.

Dzięki temu chudnięcie, modelowanie sylwetki następuje odpowiednio szybciej. Takie ćwiczenie nie różni się w od tradycyjnego. Wywołuje te same reakcje: przyczynia się do wzmocnienia mięśni, stymuluje rozkład tłuszczu, wzmaga produkcję kolagenu, likwiduje zwiotczenia, zwiększa metabolizm, usprawnia przemianę materii.

45-minutowa stymulacja mięśni odpowiada kilku godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Gimnastyka powoduje wzmocnienie mięśni i ujędrnienie Twojego ciała.   Podczas jednego zabiegu mięśnie brzucha mogą  wykonać ponad 1000 ruchów. 
 

Sposób na cellulit.
 

Wiele pań szuka pomocy w gabinetach kosmetycznych, specjalizujących się w leczeniu cellulitu. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem jest terapia głębokim ciepłem (ciepło przenoszone kontaktowe oraz infared), wspomagana elektrostymulacją.

Zabieg  wykonujemy  urządzeniem BOTT 24 Combo, wyposażonym w trzy pasy grzewcze. Pasami owijamy miejsca najbardziej potrzebujące pomocy:  ramiona, uda i część brzuszno-biodrową ciała. Jednocześnie wykorzystujemy  program stymulujący mięśnie ramion, brzucha, pośladków i ud – takie dwutorowe działanie znacznie przyśpiesza osiągnięcie efektu.

Stymulatory natychmiast działają na skórę, podgrzewając ją do 40 stopni Celsjusza w miejscach ich zastosowania. Rozgrzane mięśnie pracują efektywniej, co przyśpiesza efekty samej elektrostymulacji. Jednocześnie, promieniowanie cieplne zwiększa cyrkulację krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Wchłonięte ciepło jest fizjologicznie rozprowadzane w ciele przez system krwioobiegu, co powoduje poczucie rozluźnienia i relaksu.

Pasy grzewcze powodują przyśpieszanie zmian chemicznych w komórkach, powodując rozpad nagromadzonego tłuszczu tak, że liposomy mogą wprowadzić go do układu limfatycznego, a następnie stamtąd wydalić wraz z potem przez skórę. Jednocześnie impulsy stymulują pracę mięśni, podnosząc miejscowy metabolizm tłuszczu. Tym samym jest to doskonały sposób na pozbycie się cellulitu.
 

Lifting twarzy
 

,,Chomicze policzki’’ są jednym z najbardziej widocznych objawów starzenia się kobiet. Policzki opadają, bo utrzymujące je mięśnie tracą sprężystość. Rozwiązaniem lub sposobem na znaczne zmniejszenie objawów utraty elastyczności mięśni, jest poddanie się zabiegowi elektrostymulacji twarzy. Można go przeprowadzić programem facial elektrostymulatora BOTT. Program ten emituje delikatne i szybkie impulsy prądu, przekazywane do mięśnia przez 1,2 sekundy, z trwającą 0,6 sekund przerwą w odczuwaniu.

Pobudzane impulsami prądu mięśnie są wzmacniane i naprężane, dzięki temu następuje niemal natychmiastowe podniesienie owalu twarzy. Lifting mikroprądami oddziałuje bezpośrednio na tkanki mięśniowe, wzrasta wytwarzanie cząsteczek ATP, która stanowi źródło energii dla mięśni. Dodatkowo pobudzane jest wytwarzanie kolagenu i elastyny, co powoduje wypełnianie od zewnątrz zmarszczek.
 

Modelowanie i wzmacnianie mięśni
 

Zabieg polecany wszystkim pragnącym wzmocnić swoje mięśnie. Umożliwia uformowanie nowych włókien mięśniowych, bądź powiększenie już istniejących. Efekt zabiegów jest podobny do ćwiczeń przy użyciu ciężarków, z tą jednak zaletą, że podczas zabiegu możemy ćwiczyć jednocześnie np. mięśnie rąk, klatki piersiowej i brzuch.
 

ZALETY


- odbudowa napięcia mięśniowego po kontuzji lub operacji,
- zwiększenie siły mięśniowej w sporcie i rehabilitacji,
- przywrócenie właściwych proporcji włókien mięśniowych.
 

Budowa i wzmacnianie mięśni u mężczyzn
 

- wiele partii mięśniowych nie jest pobudzanych nawet w najbardziej aktywnych formach sportu. EMS przynosi korzyści dla wszystkich partii mięśniowych. Efektywnie rozwija również te mięśnie, które szybko męczą się podczas normalnego wysiłku fizycznego.
- mężczyźni pragnący budować swoje ciało mogą uzupełnić swój trening siłowy właśnie o elektrostymulację w celu zmaksymalizowania pracy mięśni, a  tym samym ich wzrostu.
- elektrostymulacja w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększa siłę mięśni poprzez ich lepsze ukrwienie.
- podczas skurczu dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, niezbędne do wzrostu mięśni. W czasie rozkurczu usuwane są natomiast wszystkie zbędne substancje.

Dzięki elektrostymulacji można zapobiec niektórym urazom, na przykład skręceniu stawu skokowego, poprzez wzmocnienie pewnych mięśni -w tym wypadku  mięśnia strzałkowego.
 

Bez obciążenia stawów i serca
 

Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.
 

Elektrostymulacja dla sportowców
 

Elektrostymulacja jest rodzajem terapii wykorzystującej różne właściwości prądu elektrycznego oddziałującego na organizm ludzki, którego funkcjonowanie opiera się przecież w dużym stopniu na zjawiskach elektrycznych. Wśród sportowców, elektrostymulacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa odpowiada za odbudowę i wzmacnianie mięśni, głównie w okresie przerwy po kontuzjach, ale także jako metoda uzupełniająca normalny trening sportowy. EMS oddziałuje na nerwy motoryczne i wymusza pracę określonych grup mięśniowych bez obciążania ścięgien i stawów. Stymulacja EMS posiada również działanie rozluźniające i relaksujące.

 

EFEKTY
 

- polepsza wygląd, poprawia sylwetkę i proporcje ciała, redukuje obwodów bioder i pasa
- wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach,począwszy od warstwy głębokiej, a skończywszy na powierzchniowej
- łagodzi napięcie i ból
- stymuluje rozkład tłuszczu i  likwiduje nadmierne nagromadzenie  zapasów tkanki tłuszczowej
- pobudza podskórną tkankę łączną
- wzmaga produkcję kolagenu i uelastycznienie  mikrowłókien
- likwiduje zwiotczenia, wywołuje efekt naprężenia i uelastycznienia
- stymuluje cyrkulację krwi
- zwiększa metabolizm
- usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach
- pobudza układ limfatyczny
- stymuluje wydalanie toksyn
- powoduje wchłanianie obrzęków
- przywraca równowagę neurowegetatywną
- uśmierza bóle mięśniowe, kostno- stawowe i neurologiczne
- ma korzystny wpływ w leczeniu schorzeń zwiotczenia i przykurczy mięśni
- przywraca do normy i wzmacnia mięśnie
- pomaga w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu i schorzeń mięśni


PRZECIWSKAZANIA
 

- Ropne zmiany na skórze i procesy zapalne,
- wypryski i owrzodzenia skóry,
- wysokie ciśnienie krwi i choroby serca,
- padaczka,
- ciąża,
- stany chorobowe z podwyższoną ciepłotą ciała,
- elementy metalowe w ciele pacjenta (na drodze przepływu prądu), 
- zaburzenia czucia skórnego pacjenta,
- nowotwory,
- kamienie nerkowe,
- rozrusznik serca 

Zabieg skóry twarzy – skóra powinna być oczyszczona z makijażu i jakichkolwiek innych substancji, w trakcie trwania zabiegów nie należy eksponować twarzy na działanie promieni UVA, UVB. Pacjent w trakcie zabiegu może odczuwać metaliczny smak w ustach, metalowe elementy w jamie ustnej pacjenta mogą wzmagać odczuwalność działania prądu